Birİz ile Hareket ve Beden Farkındalığı Atölyesi

Hareket ve beden farkındalığı atölyesi; temelini deneyimlemenin oluşturduğu, beden bütünlüğünün yeniden oluşturulması, regülasyon sağlanması amacı ile düzenlenen ve dans, hareket terapisi aracılığıyla eğitmen eğitimi metodlarının çalışmalarını içeriyor.

Bu atölye çalışması ile katılımcıların bedende yeniden öğrenme ilkesiyle teröpatik çalışmalar yapılması, beden zihin enerji yapılanmasının sağlanması, yaratıcı aksiyon önermelerinin deneyimlenmesi hedefleniyor.

4-8 Temmuz 2023 tarihlerinde, 5 günlük oturum ve 3 saatlik dersler den oluşan atölyenin eğitmenliğini Prof. Tuğçe Ulugün Tuna üstlenmektedir.

Öğrencleri de unutmayan Birİz Dayanışma Derneği 8-16 yaş aralığında ki örenciler için de  Hareket ve Beden Farkındalığı Atölyesi düzenliyor.

Çeşitli egzersizler, yaratıcı hareket metodları ve kinestetik oyunlar aracılığı ile katılımcıların beden zihin enerji uyumlanmasını sağlamayı, yaratıcılıklarını ortaya çıkarmayı ve katılımcıların beden farkındalıklarını arttırarak, özgüven, özsaygı ve özşefkat algısını geliştirmeyi amaçlıyor.

Pınar Akyüz, Hilal Sibel Pekel, Filiz Sızanlı, Mustafa Kaplan eğitmenliğinde gerçekleştirilecek olan atölye; dans sanatçıları, koreograflar ve alanında uzman akademisyenler eşliğindeki çalışmalar ile katılımcılarıyla özel beden odaklı yaratıcı, geliştirici ve bütünleştirici çalışmalar yapmayı hedefliyor.

11-16 Temmuz 2023 tarihleri arasında 6 gün ve 1 saatlik çalışmalar ile gerçekleştirilecek olan atölye 4 farklı mekanda gerçekleştirilecektir.

Bor Sanat

Hakkımızda

Bor Sanat, Bor Holding'in sanat platformudur.


© Copyright 2023 Bor Sanat, Tüm Hakları Saklıdır.